Katedra Psychiatrii

Zespół Katedry i Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prowadzi rekrutację do badania naukowego dotyczącego zastosowania przezczaszkowej stymulacji magnetycznej mózgu (z ang. Transcranial Magnetic Stimulation, TMS) w leczeniu następujących zaburzeń:

Informacje o metodzie:

Informacja o metodzie i rekrutacji pacjentów

Informacja dla pacjenta

W procesie kwalifikacji wyróżniamy następujące etapy:

  1. Zgłoszenie wstępne – pod powyższymi odnośnikami dotyczącymi danej kategorii zaburzeń znajdują się informacje dla prowadzącego lekarza psychiatry odnośnie kryteriów włączenia do badania. Pacjenci spełniający dane kryteria, którzy otrzymają stosowne zaświadczenie od prowadzącego lekarza psychiatry, proszeni są o wysłanie wstępnego zgłoszenia wraz ze skanem zaświadczenia oraz telefonem kontaktowym na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Spośród nadesłanych zgłoszeń, wybrani pacjenci zaproszeni zostaną do kolejnego etapu:

  1. Właściwa kwalifikacja – na tym etapie pacjenci zaproszeni będą do Kliniki i Katedry Psychiatrii na specjalistyczne badanie psychiatryczne oraz wywiad na podstawie których podjęta zostanie decyzja zakwalifikowaniu się bądź braku kwalifikacji do badania.
  1. Zgoda pacjenta – pacjenci zakwalifikowani do badania zostaną szczegółowo zapoznani z przebiegiem badania, harmonogramem czasowym badania oraz pozostałymi istotnym aspektami medycznymi proponowanego leczenia. Po zapoznaniu się z powyższymi informacjami pacjenci poproszeni zostaną o podjęcie decyzji dotyczącej świadomego udziału bądź odmowy udziału w badaniu.

 

W celu rekrutacji do badania z wykorzystaniem Przezczaszkowej Stymulacji Magnetycznej prosimy o wypełnienie jednego z poniższych kwestionariuszy przesiewowych. Po wysłaniu kwestionariusza prosimy o oczekiwanie na kontakt ze strony pracownika Katedry Psychiatrii, który poinformuje o dalszych etapach rekrutacji do badania klinicznego.

Zaburzenia depresyjne

Zaburzenia obsesyjno-kompusyje

Zaburzenia poznawcze