Katedra Psychiatrii

Specjalizacja z Psychologii Klinicznej

Szanowni Państwo, 

z przyjemnością informujemy, że nasza jednostka uzyskała akredytację do prowadzenia Specjalizacji z Psychologii Klinicznej. Od 2020r. w Katedrze Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich szkoli się 13 Specjalizantów.

Szkolenie obejmuje 4 lata kształcenia, w tym: 2 lata kształcenia podstawowego oraz 2 lata kształcenia specjalistycznego, w wybranym przez uczestnika bloku specjalistycznym. W ramach naszej oferty, możliwe jest wybranie jednego z czterech bloków specjalistycznych:

I PSYCHOLOGIA KLINICZNA ZABURZEŃ PSYCHICZNYCH

II PSYCHOLOGIA KLINICZNA CHORÓB SOMATYCZNYCH

III NEUROPSYCHOLOGIA KLINICZNA

IV PSYCHOLOGIA KLINICZNA DZIECI I MŁODZIEŻY

Ważne informacje:

- Program szkolenia specjalizacyjnego z Psychologii Klinicznej, liczba godzin wykładowych oraz staży koniecznych do zrealizowania w ramach szkolenia znajduje się w Programie Specjalizacji na stronie Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego (linki: program podstawowy, program uzupełniający).

- Warunki uzyskania tytułu specjalisty opisane są w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 13 czerwca 2017 r. w sprawie specjalizacji w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia (Dz.U. 2017 poz. 1217), link: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20170001217

Do 2024 roku nie planujemy kolejnej rekrutacji. Przypominamy, że proces rekrutacyjny w całości prowadzony jest przez Wojewodę właściwego dla województwa, w którym kandydat planuje realizować szkolenie specjalizacyjne. Celem zgłoszenia chęci udziału w szkoleniu należy zarejestrować się w systemie SMK pod adresem: https://smk.ezdrowie.gov.pl. 

W razie pytań prosimy o kontakt pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.