Katedra Psychiatrii

Koordynator do spraw praktyk psychologicznych

dr n. med., mgr psychologii Renata Wallner 
tel.: +48 71 784 16 39
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Szanowni Państwo, 

z przyjemnością informujemy, że nasza jednostka uzyskała akredytację do prowadzenia Specjalizacji z Psychologii Klinicznej. Od 2020r. w Katedrze Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich otwarte zostanie szkolenie specjalizacyne dla 15 Specjalizantów.

Szkolenie obejmuje 4 lata kształcenia, w tym: 2 lata kształcenia podstawowego oraz 2 lata kształcenia specjalistycznego, w wybranym przez uczestnika bloku specjalistycznym. W ramach naszej oferty, możliwe jest wybranie jednego z czterech bloków specjalistycznych:

I PSYCHOLOGIA KLINICZNA ZABURZEŃ PSYCHICZNYCH

II PSYCHOLOGIA KLINICZNA CHORÓB SOMATYCZNYCH

III NEUROPSYCHOLOGIA KLINICZNA

IV PSYCHOLOGIA KLINICZNA DZIECI I MŁODZIEŻY

 

Celem zgłoszenia chęci udziału w szkoleniu należy zarejestrować się w systemie SMK pod adresem: https://smk.ezdrowie.gov.pl. Przypominamy, że proces rekrutacyjny w całości prowadzony jest przez Wojewodę właściwego dla województwa, w którym kandydat planuje realizować szkolenie specjalizacyjne.

 

Ważne informacje:

 

- Planowany termin rozpoczęcia szkolenia to 01-04-2019r.

- Koszt szkolenia zostanie podany do informacji kandydatów przez Urząd Wojewódzki, po uruchomieniu rekrutacji na specjalizację.

- Program szkolenia specjalizacyjnego z Psychologii Klinicznej, liczba godzin wykładowych oraz staży koniecznych do zrealizowania w ramach szkolenia znajduje się w Programie Specjalizacji na stronie Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego (link: https://www.cmkp.edu.pl/wp-content/uploads/2013/07/Psychologia-kliniczna-podstawowy-2018.pdf).

- Warunki uzyskania tytułu specjalisty opisane są w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 13 czerwca 2017 r. w sprawie specjalizacji w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia (Dz.U. 2017 poz. 1217), link: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20170001217

- Harmonogram oraz terminy zjazdów zostaną podane do wiadomości uczestników po zakończeniu procesu rekrutacji przez Urząd Wojewódzki.

 

W razie pytań prosimy o kontakt pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.