Programy Wsparcia dla osób z otępieniem oraz ich opiekunów w Europie - konferencja zamykająca projekt MeetingDem

Premierą dokumentu o Centrum Spotkań przy ul. Ciepłej zakończyła się dwudniowa konferencja podsumowująca projekt MeetingDem. Film Sylwestra Stępnia po raz pierwszy pokazano oficjalnie w Kinie Nowe Horyzonty.

Projekt MeetingDem realizowany był na naszej uczelni przez zespół prof. Joanny Rymaszewskiej. Nasi specjaliści - przy wsparciu Urzędu Miasta i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - stworzyli Centrum Spotkań przy ul. Ciepłej.

Do programu zakwalifikowano kilkunastu uczestników z małym i umiarkowanym otępieniem i ich opiekunów. Efekty terapii przeszły najśmielsze oczekiwania. Uczestnicy konferencji mieli okazję zwiedzić wrocławską placówkę.

Do Wrocławia zjechali psychiatrzy z kilku krajów Europy - projekt prowadzony był równolegle we Włoszech i Wielkiej Brytanii. Nie zabrakło też inicjatorki Centrów Spotkań prof. Rose-Marie Drӧes z Holandii.

Pierwszego dnia uczestnicy spotkania spędzili czas na Ciepłej - poznając podopiecznych Centrum Spotkań.

Drugiego dnia konferencja przeniosła się do Centrum Naukowej Informacji Medycznej, gdzie gości - w imieniu władz uczelni - przywitał prorektor prof. Jacek Szepietowski.

Specjaliści wymieniali się doświadczeniami i dyskutowali na temat rozwiązań i stosowanych terapii.

Wielkim finałem spotkania był pokaz filmowy. W Kinie Nowe Horyzonty odbyła się premiera dokumentu przygotowanego o uczestnikach programu.

Dokument realizowany był przez kilka miesięcy, reżyser - Sylwester Stępień - towarzyszył uczestnikom w czasie zajęć, odwiedził ich także w domach.

Premiera przyniosła wiele wzruszeń, także autorom filmu - Sylwester Stępień nie krył emocji.

Podziękowaniom nie było końca.

Fot. Adam Zadrzywilski

Zapowiedź filmu

Tekst pochodzi ze strony głównej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.